Największa sudecka kotlina, jako cudowny i atrakcyjny region rekreacyjny

Na obszarze Kotliny Kłodzkiej leży pięć uzdrowisk z wodami zdrojowymi, także bardzo sporo sanatoriów. Świadczy to o rewelacyjnych atutach leczniczych i rekreacyjnych regionu skoncentrowanych na względnie małej powierzchni, co ułatwia zwiedzanie i poznawanie tego obszaru Polski.

<strona www>’ title=’<strona www>’ style=’margin:3px;’/></p>
<div class=
Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie mają dać gościom w szczególności wody lecznicze, inhalacje, masaże wodne, lecz nie powinno się bagatelizować zdrowotnego działania klimatu. Do najstarszych kurortów zalicza się położona u stóp Gór Stołowych, Kudowa Zdrój. Leczone są w tym miejscu przede wszystkim choroby serca i naczyń krwionośnych.

Kotlina Kłodzka nie jest bardzo rozległa. Swobodnie można zajść do rozlicznych ciekawych punktów piechotą, rowerem, bądź podjeżdżając kilkanaście kilometrów autobusem. Sieć PKS dość dobrze pokrywa obręb całej kotliny, chociaż niekiedy, w mniej uczęszczanych punktach, trzeba długo czekać na autobus. Kotlina Kłodzka przekazuje pełną paletę atrakcji, od muzeów, przez obiekty sakralne, aż do tak wyjątkowych jak kopalnia złota w Złotoryi. Prócz poznawania historii takich miejsc, można także spróbować własnych sił w produkcji papieru czerpanego, bądź poszukiwaniach złota.

Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej gwarantują pensjonaty, hotele, kwatery prywatne, schroniska górskie i młodzieżowe, domostwa agroturystyczne i campingi (możesz zarezerwować online na stronie warto zobaczyc).

Na pewno pod linkiem dane w tamtym miejscu zawarte bardzo Cię zainteresują i dowiesz się mnóstwa świeżych, podobnych informacji, które czekają na Ciebie właśnie tu.

Dla rodzin z maluchami przyciągającym miejscem jest Park Dinozaurów, Jaskinia Niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących owe tereny, także Muzeum Zabawek w Kudowie.

Kotlina Kłodzka to największa sudecka kotlina, a przy tym doskonały i ogromnie atrakcyjny region turystyczny, oferujący sporo przeróżnych atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i maluchów, otwartych latem ,także zimą. Również i kuracjusze napływający do tamtejszych kurortów na pewno będą zadowoleni z pobytu w tej urokliwej okolicy.

Także zimową porą Kotlina Kłodzka jest atrakcyjna dla wędrowców, pociąga entuzjastów białego szaleństwa z całej Polski. Nowoczesne ośrodki z kolejkami linowym przyciągają wędrowców o jakiejkolwiek porze roku. Jest to właściwe miejsce dla amatorów wędrówek po niższych górach.