Warto kolekcjonować płyty muzyczne najlepszych wykonawców

By admin
W owym artykule przede wszystkim o muzyce islandzkiej. Bo chociaż statystyczny Polak głównie słucha typowo amerykańskich oraz polskich piosenek, to jednakże na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej niszowi twórcy są u nas najzupełniej ignorowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest jakby nie patrzeć niezbyt popularna, lecz na szczęście nie jest aż tak źle. Bardzo cieszy, iż w chociażby wrześniu w Polsce będzie grał Gus Gus - a więc genialny zespół z Reykjaviku. W ogóle jest tak, że Reykjavik cechuje się fantastycznym życiem klubowym, islandzkie bary mają fenomenalny klimacik.Mocno cieszy również to, że Gus Gus nie będzie występował tylko w Stolicy, lecz także we Wrocławiu albo Krakowie. W zasadzie tych miejsc będzie więcej, a więc nordycka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest dosyć modna, a przynajmniej wśród tej nieco bardziej muzycznie wyrobionej publice (ciesz się przebojami muzycznymi kiedy chcesz: elektroniczna muzyka na płytach). Wielkie wyrazy podziękowania dla Bjork, pewnie zdecydowana większość może trochę ponadstandardowych miłośników dobrej muzyki zna ową islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona niegdyś spore kontrowersje, choć oczywiście to nie były zwykłe kontrowersje, coś słabego, na siłę. To właśnie dzięki Bjork lodowata Islandia zdołała zdobyć estymę, szacunek wśród dziesiątek milionów ludzi na calutkim świecie.

Powiedzmy jej muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemal dziełem sztuki. Wiele osób i tak nie kupuje stylu Bjork - no i fajnie, przecież kto rzekł, iż zawsze nawet ktoś wspaniały nie musi być z automatu bożyszczem tłumów. Pewnie Bjork to nawet odpowiada...

Na sam koniec należy jeszcze nieco napisać o zapewne mało jakiemu internaucie znanemu piosenkarzowi... A mowa o Asgeirze - chłopak ma tylko 22 lata, lecz jego niezwykły styl sprawia, że w zupełności jakoś nie widać braku znacznego doświadczenia. A zresztą tak naprawdę jego młodociany wiek jest dużą zasługą! Zatem jeśli jakiegoś melomana mocno interesuje klimatyczna, odmienna, niż wszystkie inne muzyka, niech najzwyczajniej sięgnie po islandzką muzykę. Nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest czymś niesamowitym, godnym zainteresowania (uzupełnij prywatną płytotekę w nowości: muzyka filmowa na cd/dvd).